وبلاگ

بهداشت و درمان 5.0

موضوعی که پزشکتون نمیخواد شما بدونین

پزشکان

موضوعی که پزشکتون نمیخواد شما بدونین

وقتی که برای درمان به پزشک مراجعه میکنید اتفاقاتی رخ میدهد که شما از آن ها هرگز آگاه نمی شوید و در عین حال بسیار جالب و شنیدنی هستند.

رازی که پزشکتون نمیخواد شما بدونین

همه ما انتظارات زیادی از پزشک داریم و دوست داریم که همه چیز را به ما بگوید اما همیشه هم این گونه نیست. پزشکان هم مانند مشاغل دیگر راز هایی برای خودشان دارند و چیزهایی هست که هرگز اجازه نمی دهند و دوست ندارند که ما آن ها را بدانیم که در این قسمت  این مطالب را به شما معرفی می کنیم.

راز های پزشکی

او زیر ۲۰ ثانیه نسخه شما را میپیچد

شاید اولین رازی که بتوان از پزشکان گفت و آنها این راز را هرگز با بیمار خود در میان نمی گذارند، این است که طبق محاسبات، پزشکان در عرض ۱۸ ثانیه که وارد اتاق درمان می شوند تا بیمار را ببینند، در همین مدت کوتاه متوجه می شوند که چه دارویی تجویز کنند.

به عنوان مثال اگر شکایت شما بی خوابی باشد، احتمالا برای شما هیپنوتیک تجویز می کنند، اگر کمر درد در قسمت پایین کمر یا خستگی داشته باشید، لیریکا تجویز می کنند و احتمالاً بیماری شما را فیبرومیالژیا تشخیص می دهند. اما اینکه چرا فورا دارو را برایتان تجویز نمیکند برای این است که پزشک بتواند تشخیص دقیق تری داشته باشد، پس باید تمام جزئیات را از شما بشنود.

زمانی برای توضیح علت ندارد

بسیاری از پزشکان هستند که علت بیماری را با بیمار در میان نمی گذارند، زیرا به اندازه کافی زمان برای انجام این کار ندارند و در نتیجه نمی توانند همه چیز را برای شما توضیح دهند.

برنامه ای که در ذهن برایتان دارد خصوصی است

اصولا پزشکان به به سوال “برایم چه کار می کنید؟” پاسخ نمی دهند. پزشکان احساس خوبی در مورد به اشتراک گذاری تصمیمات شخصی خود با بیمار ندارند. آن ها اغلب بین رابطه شخصی و تخصصی خود تفاوت قائل می شوند و خیلی صمیمیت شخصی پیدا نمی کنند و در موارد پیچیده تر به شما نمی گویند که چه برنامه ای برای درمان دارند.

اطلاعاتی در مورد بیمه شما ندارد

آن ها کاری به بیمه شما ندارند که شما بخواهید سوالات مربوط به بیمه را از پزشک بپرسید. این موضوع ربطی به پزشک ندارد و او هیچ نظری در این باره به شما نخواهد داد، زیرا بیمه شما ربطی به او ندارد و او اطلاعات کافی در این مورد ندارد که بخواهد پاسخ بدهد.

میدانند که چه زمانی دروغ می گویید

تا به حال خیلی اتفاق افتاده که بسیاری از بیماران به پزشک مراجعه کنند و جزئیات مهم را فاکتور بگیرند و آن را برعکس بگویند اما پزشک دقیقاً متوجه می شود که شما چه زمانی دروغ می گویید اما به روی شما نمی آورد، زیرا می داند تحت فشار و استرس هستید و ممکن است خجالت بکشید .

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • قيمت
  • افزودن به سبد خرید
  • دسترسی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه